Prohlížíte archivovaný web z 25.3.2019. Aktuální informace KSK Liberec naleznete na oficiální stránce www.ksk-liberec.cz

Jarní supervize dobrovolníků

Koncem března  pozvala koordinátorka Dobrovolnického centra AMIKUS  dobrovolníky  a zástupce spolupracujících organizací na jarní supervize. Ve čtvrtek 4. 4. se sešli dobrovolníci z programů Dítě, Dítě a kniha, Kamarád a v pondělí 15. 4. z programů Senior, Handicap, Duše, Zvířecí kamarád a také Průvodce v Botanické zahradě. Po krátkém přivítání koordinátorkou a jejím informování o novinkách z dobrovolnictví, dostal slovo PaedDr. Jiljí Novotný, pod jehož vedením proběhly následující dvě hodiny. Obě supervize byly vedeny v podobném duchu. Na úvod měli dobrovolníci přirovnat to, jak se v dobrovolnictví mají ke stromu, barvě, počasí a číslici z číselné řady od 1 do 10. Postupně se vystřídali všichni přítomní dobrovolníci i s koordinátorkou a supervizorem. Dále následovalo sdílení příběhů dobrovolníků z dobrovolnické praxe a je nutno říci, že převažovaly úsměvné příběhy. Na závěr si přítomní sdělili, na co se v nejbližší době ve svém životě těší.

Na závěr supervize koordinátorka dobrovolnického centra poděkovala všem přítomným za účast na supervizi a pozvala je do „Dobrokavárny“, která je naplánována na pondělí 13. května v Centrálním klubu seniorů Kontaktu.

Přejeme všem dobrovolníkům krásné prožití nastávajících svátků jara a těšíme se na další setkání v Kontaktu.

Editor tohoto článku