Prohlížíte archivovaný web z 25.3.2019. Aktuální informace KSK Liberec naleznete na oficiální stránce www.ksk-liberec.cz

Zkoušky dobrovolníků – průvodců

Ve čtvrtek 11. dubna se sešlo 6 dobrovolníků – průvodců s koordinátorkou Dobrovolnického centra AMIKUS a s pracovnicemi Informačního centra před Lidovými sady, aby složili odborné zkoušky z průvodcovského okruhu pro letošní rok, který má název „Putování Lidovými sady“.

Na začátku si každý dobrovolník vylosoval otázku k okruhu a dále doplňující otázku, která se týkala všeobecných informací o Liberci, na které se mohou případně ptát návštěvníci města. Letošní prohlídková trasa začíná před budovou Kulturního a společenského domu Lidové sady. Na úvod návštěvníky čeká výstup na věž, odkud je krásný výhled např. na ZOO z výšky, „Wolkerák“, Technickou univerzitu či Ještěd. Po sestoupení z věže budou návštěvníci seznámeni s historií ZOO, dále bude následovat procházka parkem kolem ZOO se zastávkami u pomníku císaře Josefa II., u kašny s vodotryskem a skautského památníku. Další zastávka je u jezírka a následně se návštěvníci přesunou k Botanické zahradě Liberec, odkud prohlídka pokračuje vilovou čtvrtí na Sukovo náměstí, dále k památníku před kasárnami, k Severočeskému muzea a následně do areálu restaurace ZOO1320 a před Oblastní galerií Lázně. Zde byly také ukončeny dnešní zkoušky dobrovolníků – průvodců s tím, že výsledky dnešních zkoušky jim budou v nejbližších dnech oznámeny. 3 dobrovolníci – průvodci, kteří se v dnešním termínu zkoušek nemohli zúčastnit, budou pozváni na zkoušky v náhradním termínu.

Pevně věříme, že všichni „naši“ průvodci zdárně zvládli dnešní zkoušky a přejeme jim bezproblémový průvodcovský rok 2019. Můžeme všem naším dobrovolníkům – průvodcům slíbit, že Kontakt a Dobrovolnické centrum AMIKUS společně s pracovníky MIC se společnými silami bude snažit zajistit potřebné zázemí, aby se jim dobře provázelo návštěvníky města Liberce.

 

Editor tohoto článku