Prohlížíte archivovaný web z 25.3.2019. Aktuální informace KSK Liberec naleznete na oficiální stránce www.ksk-liberec.cz

VI. Seniorské šibřinky v radničním sklípku

Na tradici masopustních zvyků navázaly letošní již šesté seniorské šibřinky, které pořádal klub “Pod střechou” ve spolupráci s Kontaktem již tradičně v radničním sklípku liberecké radnice. Pro tento rok byl vyhlášen ráz “vodní svět” a bez nadsázky lze říci, že převážná většina účastníků se se zadáním zdárně “popasovala”. Mezi přítomnými byli k vidění námořníci, piráti, vodní víly, vodní panny a řada dalších neuvěřitelně krásně vypracovaných převleků. U některých tak zdařilých a tajemných, že se do posledního okamžiku nepodařilo ostatním zjistit, kdo se za maskou skrývá. Šibřinky zahájil ředitel Kontaktu Michael Dufek s vedoucí klubu “Pod střechou” Eliškou Ročkovou. Jako první se představil kroužek seniorek, který si pro tuto příležitost pod vedením Věrky Veverkové nacvičil tradiční český salonní tanec Česká beseda, se kterým sklidil velký úspěch. Právem děvčata v závěru šibřinek obdržela od ředitele Dufka po krásné růži. Po “předtančení” byli přítomní pozváni na parket a že se neostýchali, je zřejmé z řady přiložených fotografií. K tanci i poslechu hrála lety prověřená a osvědčená kapela Děda band repertoár, ve kterém si každý našel tu svou písničku. Mezitím bedlivým okem sledovala masky hodnotící komise, jejímž nesnadným úkolem bylo v závěru zábavy vyhlásit tři nejlepší masky. Tomuto aktu však předcházelo defilé masek, kterého se zúčastnily všechny masky, které se o titul nejlepší masky ucházely. Porota nakonec vybrala tyto tři nejlepší: na třetím místě skončila maska potápěče, na druhém masky Rusalky a jako nejlepší a nejnápaditější byla vyhlášena maska Vodní kapka. Nejlepší masky byly z rukou ředitele Dufka a Elišky Ročkové odměněny diplomem a malým dárkem.  A pak se už jen tančilo. Zábava končila po 17. hodině, kdy se senioři začali rozcházet do svých domovů.

Speciální dík patří také dalším členkám klubu “Pod střechou”, bez jejichž pomoci by šibřinky nebyly šibřinkami. Jsou to děvčata, která měla na starosti občerstvení, které nemělo chybu. K dostání byly kromě tradičních koblih také chlebíčky a vynikající čerstvý chleba se škvarkovým sádlem, pro obzvláštní “fajnšmekry” sypaný cibulí.

V závěru šibřinek bylo vyhlášeno téma pro příští rok, které se vybíralo dost ztěžka, protože vymyslet něco nového po šesti ročnících byl vskutku tvrdý oříšek, ale podařilo se. Takže již nyní se mohou liberečtí senioři připravovat na ty sedmé šibřinky v roce 2014, které se ponesou v duchu “Život je velké divadlo”.

Už se těšíme, čím nás senioři příští rok se svojí fantazií překvapí.

Editor tohoto článku

Dva komentáře ke zprávě “ VI. Seniorské šibřinky v radničním sklípku ”

  1. Donesla se ke mně zvěst, že z Radničního sklípku bude zase restaurace. Nám pamětníkům to připadá jako přirozený návrat k tradicím. Ale co Seniorské šibřinky? Vejdou se tam také?
    Moc zdravím – Eliška

  2. Ahoj Eliško, v tuto chvíli neví nikdo nic, jen to, že se nic nejí tak horké, jak se to uvaří. Kdoví, jak to nakonec bude.
    Měj se fajn
    Bára