Prohlížíte archivovaný web z 25.3.2019. Aktuální informace KSK Liberec naleznete na oficiální stránce www.ksk-liberec.cz

Jak jsme obejmuli divadlo – happening “Tady jsem doma”

V sobotu 16. června 2018 uspořádalo Komunitní středisko Kontakt a partneři netradiční letní happeningovou akci plnou kultury, sluníčka, dobré nálady a především příjemné pohody – objímání Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Ve 13.00 hodin zahájil akci náměstek primátora statutárního města Liberec PhDr. Mgr. Ivan Langr, spolu s ním se slova ujal také náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Pavel Svoboda, dále pak ředitel Kontaktu Bc. Michael Dufek a vedoucí Centra na podporu integrace cizinců v LK Žaneta Kaprasová.

Po zahájení akce se už naplno rozběhl zajímavý program vně i uvnitř divadla. V jeho okolí se mohli návštěvníci zapojit do programu výtvarné dílničky, na vlastní oči shlédnout magii kouzelníka Přemka Rajdla, nechat si vytvořit tetování hennou nebo se nechat namalovat barvami na obličej, v dramadílně “Divadla na kliku” si pohrát s loutkami a naučit se je ovládat či si jen poslechnout skladby z útrob krásného historického flašinetu. Ve foyer divadla se mohli zaposlouchat do árií pěveckého talentu Sergeyie Kostovova a klavíristky Tatiany Dribas, nebo se zúčastnit komentované prohlídky, kterou provázel Jiří Bartoloměj Sturz. Venkovní kulturní program, který probíhal před budouvou divadla čekalo na návštěvníky vystoupení hudebního souboru “Růže mezi trním” či divadelní představení “Divadla na kliku” pohádka s názvem “O slepičce a kohoutkovi”. V průběhu odpoledne se mohli návštěvníci občerstvit u infostánku, kde také mohli odevzdat anketní lístek, na kterém mohli nominovat další objekt na objímání pro další ročník akce.

Po poslední prohlídce se začalo schylovat k přípravě obejmutí divadla lidským řetězem, který se skládal z návštěvníků akce. Lidský řetěz se začal tvořit před vchodem do divadla F. X. Šaldy, kde se jako první zapojil náměstek primátora statutárního města Liberec PhDr. Mgr. Ivan Lang se svými dcerami a postupně se přidávali ostatní aktéři. Lidský řetěz se tvořil oběma směry kolem divadla, nejkritičtějších bylo posledních 20 metrů v zadní části divadla, kde byla velká překážka ve formě zídky. Ale nakonec se vše podařilo a lidský řetěz se spojil. V tvářích všech 157 aktérů zapojených do řetězu bylo vidět nadšení z toho, že se věc povedla.

Věříme, že tato akce přinesla jejím návštěvníkům nejen poznání, novou zajímavou zkušenost a příjemně strávené odpoledne, ale také pocit sounáležitosti a spojení s místem, kde žijí.

Děkujeme za podporu a těšíme se na další podobné setkání! :-)

Akce se konala ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců v Libereckém kraji, Krajským úřadem Libereckého kraje, Divadlem F. X. Šaldy, Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci, Statutárním městem Liberec a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč. Záštitu nad akcí přijal náměstek primátora města Liberce PhDr. Mgr. Ivan Langr.

Editor tohoto článku

1 komentář ke zprávě “ Jak jsme obejmuli divadlo – happening “Tady jsem doma” ”

  1. Velice pěkná akce.Je vidět ,že se lidi dokáží pro něco nadchnout a spojit síly.Co budeme objímat příště..?  :-)
    Mějte se fajně David Kozderka