Prohlížíte archivovaný web z 25.3.2019. Aktuální informace KSK Liberec naleznete na oficiální stránce www.ksk-liberec.cz

Letní příměstský tábor pro děti a mládež

Statutární město Liberec ve spolupráci s Komunitním střediskem Kontakt Liberec, p.o. připravilo Letní příměstský tábor pro děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. Tábor byl rozdělen do dvou termínů, přičemž první termín proběhl od 1. do 7. července v Liberci a okolí v počtu 25 dětí a 4 vedoucích. Třídenní pobytová část tábora se konala od 8. do 10. července v Holanech u České Lípy v kempu Jachta. Tábora se zúčastnily děti ve věku od 8 do 18 let.

Cílem tohoto pobytu bylo posílit aktivity dětí a mládeže ze sociokulturně znevýhodněného prostředí v letním období, vyplnit jejich prázdninový volný čas smysluplným způsobem prostřednictvím aktivit jako jsou například jízda na kolech, lodičkách, výlety do Liberce a okolí. V rámci aktivit vedoucích k získávání návyků majoritní společnosti bylo snahou působit preventivně proti sociálně patologickým jevům vyloučené komunity.

Děti si měly možnost vyzkoušet jízdu na koních, navštívily zoologickou zahradu, plavecký bazén, prohlédly si Tipsport arénu v Liberci, navštívily zámek Sychrov aj.

Pobytová část tábora byla zdravotně zajištěna Českým červeným křížem z Liberce a projekt byl finančně zajištěn Statutárním městem Liberec.

Děti odjížděly z letního tábora spokojené a s novými dojmy mají inspiraci na další trávení jejich volného času.

Editor tohoto článku