Prohlížíte archivovaný web z 25.3.2019. Aktuální informace KSK Liberec naleznete na oficiální stránce www.ksk-liberec.cz

Jarní turnaj seniorů “Liberecká kuželka”

 

V pátek 15. února se v kuželně liberecké Tipsport arény uskutečnil nominační turnaj v kuželkách družstev seniorů. Tento turnaj se musel uskutečnit v předstihu před dubnovým turnajem, a to z prostého důvodu. Dubnový turnaj bude opět koncipován jako meziměstské utkání “reprezentací” Liberce, Jablonce nad Nisou  a Frýdlantu, a kdyby se ho měla zúčastnit všechna liberecká družstva, tak by byl závod dlouhý jako maraton. Proto bylo třeba sehrát liberecké kolo, které jsme příznačně nazvali “Liberecká kuželka” a první čtyři družstva z tohoto turnaje budou tvořit onu libereckou reprezentaci.

Na start turnaje se přihlásilo 11 družstev, byla to družstva smíšená, neboť v propozicích turnaje byl požadavek, aby v družstvu byly alespoň dvě ženy. S tímto zadáním se všichni popasovali dobře, některá družstva byla čistě ženská. Turnaj zahájil ředitel Kontaktu Michael Dufek společně s ředitelkou turnaje Evou Zlesákovou.  V základní části turnaje všechna družstva odehrála 8 hracích kol, v každém měl hráč 3 hody.  Po odehrání základní části byl vyhlášen nejúspěšnější hráč turnaje, kterým se stal Karel Fučík s nástřelem 156 bodů, druhá až třetí skončily Stanislava Pavlíčková a Jindra Polcarová  se 112 body. Vítězný jednotlivec byl odměněn diplomem a věcnými cenami. Ze základního kola se do dubnového turnaje nominovala 4 družstva, a to družstvo číslo 3, 11, 9 a 7. Tato čtyři družstva zároveň postoupila do finále, ve kterém se mezi sebou utkala o umístění. Celkovým vítězem turnaje družstev se stalo družstvo číslo 3 ve složení Fučík, Matějec, Sýkorová, Šubr a Havrdová s celkovým počtem 526 bodů. Na druhém místě skončilo družstvo číslo 9 ve složení Zlesáková, Pavlíčková, Tichá, Polcarová a Honzejková s počtem 524 bodů. Na třetím místě skončilo družstvo číslo 7 ve složení Šťastná, Novák, Jakoubě, Vyslyšel a Kvapilová s počtem bodů 482. Na čtvrtém místě pak skončilo družstvo číslo 11 ve složení Jaroš, Lukáčová, Veverková, Málková a Kopecká. Všichni členové  prvních třech družstev odbrželi z rukou ředitele Dufka diplomy a věcné ceny.

Na závěr můžeme konstatovat, že se turnaj vydařil, hráči podali skvělé výkony a můžeme se jen těšit, jak si to v dubnu “rozdají” se seniory z Jablonce a Frýdlantu.

Budeme jim držet place!

Turnaj “Liberecká kuželka” se uskutečnil také díky finančnímu příspěvku z grantového fondu KÚLK resortu zdravotnictví, tělovýchovy a sportu, podprogram 3.2 Podpora preventivních a léčebných projektů.

 

 

 

 

 

 

Editor tohoto článku